Nutergia

Nutergia, Laboratorium Aktywnego Odżywiania Komórkowego (NCA) założone zostało w 1989 z inicjatywy dr. Claude Lagarde, farmaceuty i biologa. Głównym celem firmy, od początku jej istnienia jest upowszechnienie sposobu dbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Koncepcja przemawia do wielu pracowników służby zdrowia profesjonalnie zajmujących się wspieraniem zdrowia swoich pacjentów.

Z takim samym zaangażowaniem i tym samym podejściem etycznym jego syn Antoine Lagarde i cały zespół zapalonych współpracowników kontynuują przygodę rozpoczętą 30 lat temu mając wciąż za najważniejsze szacunek dla człowieka i otaczającego go środowiska.

Nutergia jest twórcą koncepcji i producentem 80 suplementów diety, kontrolując cały proces od A do Z – od opracowania receptur po wysyłkę i marketing gotowego produktu oraz wszystkie etapy identyfikowalności i kontroli jakości.

Prekursor mikroodżywiania, Nutergia jest trzecim co do wielkości sprzedaży producentem suplementów diety we Francji.

Wyjątkowa koncepcja Aktywnego Odżywiania Komórkowego, obowiązująca od 30 lat, teraz, gdy nasza dieta nie pokrywa już w pełni fizjologicznego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, zyskuje pełne znaczenie.

Zapobieganie stanowi sedno podejścia do laboratoryjnego opracowywania rozwiązań w zakresie przywracania równowagi żywieniowej i zapewniania porad dotyczących stylu życia.