Dary natury

Z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji ponad trzydzieści lat temu powstała firma Dary Natury. Właściciel, Mirosław Angielczyk, początkowo prowadził jednoosobową działalność, która z czasem przekształciła się w prężnie działającą firmę. Jej wyjątkowość polega na możliwie największym użyciu lokalnych surowców w tworzeniu żywności ekologicznej. Co niezwykle ważne, każdy możliwy etap produkcji- od uprawy ziół, przez ich zbiór, suszenie, przetwarzanie i konfekcjonowanie, odbywa się w jednym miejscu- na południu województwa podlaskiego, w malowniczej miejscowości Koryciny. Nieocenioną wartość dla kultywowania tradycji zielarskich ma również pozyskiwanie surowców ze stanu naturalnego.

Nasza wiedza i wielopokoleniowa tradycja sprawiają, że grono naszych odbiorców stale się powiększa. W czasie wieloletniej działalności wykształciliśmy wielu zbieraczy ziół, którzy znają się na swojej pracy. Są profesjonalistami w swoim zawodzie i dostarczają nam surowce najlepszej jakości.

Obecnie zajmujemy się również propagowaniem wiedzy zielarskiej, staramy się zachować wiedzę o tradycji i zwyczajach tej dziedziny oraz prowadzimy prace wdrożeniowe, przy realizacji których współpracujemy od początku z Zakładem Roślin Leczniczych SGGW w Warszawie. Głównym koordynatorem tej współpracy ze strony Akademii jest prof. Zenon Węglarz.

W naszej pracy cenimy tradycję i powrót do korzeni. Zioła są bardzo bliskie człowiekowi, a dla ludzi mieszkających na wsi po prostu „swojskie”. Tradycja zielarska w naszym regionie jest bardzo długa, rdzenni mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstwa i prozdrowotnych właściwości.